Salon optyczny Międzyborska Praga Południe

Wyznajemy zasadę, że o wzrok trzeba dbać od najmłodszych lat, w związku z czym skupiamy się głównie wokół najmłodszych pacjentów, choć w ofercie posiadamy też okulary dla dorosłych. Nasz salon optyczny mieści się w klinice Kolorowe Okulary w Warszawie przy ulicy Międzyborskiej na Pradze Południe – w bliskim sąsiedztwie Saskiej Kępy i Gocławia. Specjalizujemy się w badaniach wzroku i doborze okularów dla dzieci, ponieważ odpowiednio dobrane przez okulistę okulary mogą nie tylko zatrzymać rozwój już istniejącej wady wzroku, ale i ją skorygować. Diagnozujemy wady wzroku u niemowlaków, przedszkolaków i wśród młodzieży – każda grupa wiekowa może liczyć na naszą pomoc w poprawie komfortu życia. 

Optycy i okuliści dziecięcy

Współpracujemy z najlepszymi ortoptystami i lekarzami okulistami dziecięcymi w Polsce (Centrum Zdrowia Dziecka), dlatego też i nasi pacjenci pochodzą z różnych regionów Polski. Badania i dobór okularów prowadzimy na miejscu w salonie optycznym, natomiast gotowe okulary możemy wysłać pod wskazany przez klienta adres.  

Okulary dla dzieci

Jeszcze do niedawna okularki dla dzieci były produkowane z nietrwałych, topornych materiałów, co sprawiało, ze szybko ulegały zniszczeniu. Na szczęście czasy te skończyły się i obecnie na rynku dostępne są okulary dziecięce dopasowane do potrzeb i trybu życia najmłodszych pod względem bezpieczeństwa, wygody jak i funkcjonalności użytkowania. Są trwałe i wytrzymałe na uszkodzenia, wykonane z bezpiecznego tworzywa pozbawionego sztywnych elementów, elastyczne, nie krępują ruchów i nie ograniczają dziecku aktywności. Wykonane z lekkich materiałów, są praktycznie niewyczuwalne podczas noszenia. Nie uciskają uszu i trzymają się na nosie. 

W ofercie posiadamy:

  • oprawki zalecane od pół roku życia dziecka wzwyż
  • szkła pryzmatyczne (pryzmy) do korekcji zeza
  • szkła o różnych mocach

Skomplikowane moce

Doborem mocy i szkieł okularów korekcyjnych dla dzieci zajmuje się okulista. Kiedy należy się do niego wybrać? Zaniepokoić rodziców powinien fakt, że dziecko często pociera oczy, drażni go światło, przymyka jedno oko podczas oglądania telewizji bądź siada zbyt blisko monitora, „gubi się” podczas czytania na głos i musi posiłkować się palcem, żeby śledzić tekst. Każde dziecko powinno mieć zbadany wzrok przynajmniej raz w roku, by móc kontrolować czy wada wzroku postępuje a jeśli tak – to w jakim tempie.  

Dobór oprawek dziecięcych

Przymus noszenia okularów sam w sobie jest dla dzieci dość trudną sytuacją, dlatego aby dziecko chętnie nosiło okulary, muszą one mu się podobać. Przy zakupie trzeba kierować się opinią dziecka i pokazać mu, że wizyta u optyka może być ciekawym doświadczeniem. Atrakcyjne kolory i fasony mogą sprawić, że okularki staną się dodatkowym gadżetem w ulubionym odcieniu malucha. Wygodne, komfortowe w użytkowaniu, idealne dopasowane oprawki korekcyjne sprawią, że maluch szybko się do nich przyzwyczai i nie będzie ich ściągał. 

Nasz adres:
Salon optyczny Les Yeux
ul. Międzyborska 12 / U1
04-041 Warszawa
tel. 512 141 519

Godziny otwarcia:
Pn-Czw.: 12.00-19.00
Pt.: 9.00-15.00

Zapraszamy również do naszych salonów optycznych przy Alei Rzeczypospolitej w Wilnowie oraz przy ulicy Meissnera na Gocławiu.
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram